شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۵
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۳۹۷۴
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب
از محل اعتبارات ملی آغاز شد :

عملیات اصلاح شبکه فاضلاب آبادان کلید خورد

عملیات اصلاح شبکه فاضلاب آبادان کلید خورد
(شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۵۵


مدیر آبفا منطقه آبادان گفت: مرحله اول عملیات اصلاح شبکه فاضلاب خیابان‌های آبادان با ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارت ملی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مصطفی مهرانفر در این باره اظهار داشت: با اجرای این طرح به طول ۴۰۰ متر مشکل پساب‌ها و نیز گرفتگی فاضلاب خیابان دبستان و خیابان‌های اطراف آن برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح با مسدود کردن باند شمالی خیابان دبستان آغاز شد،مدت زمان اجرای این پروژه را سه ماه عنوان کرد.

مهرانفر عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و گفت: مشکلات موجود در بحث فاضلاب آبادان قابل رفع است و در این خصوص برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی افزود: شبکه فاضلاب شهری آبادان دارای مشکلات زیادی است که در چند ماه گذشته با امکانات محدود تلاش‌های زیادی برای رفع گرفتگی و اصلاح آن  انجام شد.

مدیر آبفا منطقه آبادان اظهار داشت:  عمده مشکل فاضلاب آبادان مربوط به مناطقی مانند علوانیه، شطیط، فیه و کوی ملت است که توسعه شهری ندارند و با مشکل تملک نیز مواجه هستند، ضمن اینکه ۲۰۰ کیلومتر از فاضلاب مناطق مربوط به شرکت پالایش نفت به دلیل ساخت و سازها در این منازل از بین رفته است و نیاز به جابجایی دارد.

مهرانفر اذعان کرد: یکی دیگر از مشکلات شبکه فاضلاب آبادان تداخل آبهای سطحی با شبکه فاضلاب در ۱۷ نقطه است که برای جداسازی آن و انتخاب پیمانکار مناقصه در حال اجراست.

وی بیان کرد: ۱۷ نقطه بحرانی در پساب‌های فاضلاب در شهر آبادان وجود دارد که خیابان دبستان و نیز حومه آن به عنوان نخستین نقطه طرح اصلاح شبکه فاضلاب آن اغاز شد.

گفتنی است: کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شد.

تنظیم:راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۳۴۳
(شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید