چهارشنبه / ۹ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۴
سرویس : آب
کد خبر : ۴۰۵۳
گزارشگر : ۴
سرویس آب

مشکل 220 روستای دارای تنش آبی در خوزستان برطرف شده است

مشکل 220 روستای دارای تنش آبی در خوزستان برطرف شده است
(چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۴

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان گفت: در استان خوزستان 702 روستا دارای تنش آبی داریم که 220 روستا مشکل تنش آبی آن برطرف شده است ما در یک سال گذشته بیش از 300 کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی در سطح روستاهای استان اجرا که بیش از متوسط کشوری می باشد، این امر نشان دهنده از عزم جدی آبفا برای برطرف کردن مشکلات تنش آبی درروستاهای استان خوزستان می باشد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، افشین محمدی با حضور در برنامه موج مثبت صدا و سیمای مرکز خوزستان با موضوع آخرین وضعیت آب در خوزستان اظهار داشت: در سال 99 با تصویب هیئت دولت شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و اهواز ادغام و یکپارچه سازی نیز انجام شد و مهمترین هدف این ادغام وچابک سازی و ارائه خدمات مطلوب به عزیزان در روستاهای استان بوده است.

وی افزود: چند روز بعد از یکپارچه سازی موضوع غیزانیه و مشکلات این بخش با فرایند ادغام در دستور کار آبفا خوزستان قرار گرفت و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل مشکل بیش از 85 روستای این بخش برطرف شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان بیان کرد: با همکاری بسیج سازندگی امیدوارم در بازه زمانی 2 الی 3 ماه آینده مطالبه بحق مردم شریف غیزانیه از آبفا خوزستان برآورده و مشکل این بخش به صورت کامل برطرف گردد.

وی تصریح کرد: بیش از 90 درصد مشکلات آبی در شرکت آب و فاضلاب مربوط به حوزه روستایی بوده و 2 هزار و 741 روستا تحت پوشش آبفا خوزستان است ولی در مجموع حدود 4 هزار روستا در خوزستان وجود دارد که در حال ایجاد زیرساخت و بسترهای مناسب برای ارائه خدمات به سایر روستاهای استان هستیم.

محمدی با اشاره به روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان تصریح کرد: در استان خوزستان 702 روستا دارای تنش آبی داریم که 220 روستا مشکل تنش آبی آن برطرف شده است ما در یک سال گذشته بیش از 300 کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی در سطح روستاهای استان اجرا که بیش از متوسط کشوری می باشد، این امر نشان دهنده از عزم جدی آبفا برای برطرف کردن مشکلات تنش آبی درروستاهای استان خوزستان می باشد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان با اشاره به تلاش 24 ساعته پرسنل شرکت آبفا خوزستان گفت: پرسنل پرتلاش شرکت آب و فاضلاب خوزستان با ارائه خدمات شبانه روزی 24 ساعته در کنار مردم هستند و تمام دغدغه آن ها حل مشکلات روستاها با استفاده از پتانسیل داخلی شرکت است.

محمدی با اشاره به پروژه های در دست اجرا افزود: ما در بحث پروژه های روستایی هر ماه افتتاح خواهیم داشت تا مردم عزیز در روستاها از خدمات مطلوب بهره مند شوند باید یادآوری کنم مطالعات اکثر روستاها انجام شده است و در صورت تامین منابع مالی پروژه های متعددی را اجرا خواهیم کرد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: بعد از سفر دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس و همکاری استانداری محترم خوزستان و آبا کشور مقرر شد مبلغ 680 میلیارد تومان برای 702 روستای دارای تنش آبی تامین شود که در صورت تامین اعتبارات و پرداخت آن می توانیم گام های مثبتی در ارائه خدمات مطلوب به هم استانی های عزیزبرداریم.

محمدی در پاسخ به شهروند از مسجد سلیمان تصریح کرد: یکی از مناطق دارای تنش شهرستان مسجد سلیمان است که از 400 کیلومترشبکه موجود 300 کیلومتر آن اصلاح و منطقه کلگه از جمله مناطقی است که شبکه آن اصلاح شده است و با وارد مدار شدن شبکه جدید مشکل این منطقه خواهد شد.

در پایان محمدی از صبر و حوصله مردم شریف استان تشکروقدردانی کرد و بابت کمبود ها و مشکلات نیز عذرخواهی کرد .

تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۷۱۰
(چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید