یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۴
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۲۸۶
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب

تزریق نقدینگی برای طرح فاضلاب اهواز

تزریق نقدینگی برای طرح فاضلاب اهواز
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۳۴

 

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اگر تزریق نقدینگی به طرح فاضلاب اهواز نداشته باشیم، سرعت پروژه هایی که اکنون به خوبی در حال اجرا هستند کاهش می یابد.

به گزارش روئابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، حمیدرضا جانباز در نشست بررسی آخرین اقدامات پروژه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب خوزستان که 29 آبان ماه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه ای که اخیرا با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، درخواست کردیم که اگر تزریق نقدینگی به طرح فاضلاب اهواز نداشته باشیم، سرعت پروژه هایی که اکنون به خوبی در حال اجرا هستند کاهش می یابد.

وی افزود: از وزیر نیرو درخواست داریم نامه ای با امضای ایشان برای معاون اول رئیس جمهور فرستاده شود تا از 5 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای فاضلاب اهواز حدود یک هزار میلیارد تومان یا 500 میلیارد تومان نقدینگی به پروژه تزریق شود.

طرح های فاضلاب دیگر شهرهای خوزستان در مسیر موافقت نامه

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص طرح های فاضلاب سایر شهرهای خوزستان گفت: اجرای طرح های فاضلاب دیگر شهرهای خوزستان به جز شهر اهواز در مسیر موافقت نامه هستند و پیگیر اجرای آن ها هستیم.

جانباز عنوان کرد: به زودی پیمانکار پروژه فاضلاب شهر آبادان مشخص می شود و با پیگیری های انجام شده از سوی آبفا خوزستان این پروژه با فاینانس خارجی اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: مناقصه پروژه فاضلاب مسجدسلیمان با ارزش حدود 300 میلیارد تومان برگزار شده و پیمانکار این طرح در مرحله تجهیز کارگاه است. این طرح از محل فاینانس ماده 56 است اما در مجموع بانک ها رغبت چندانی در این زمینه ندارند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: فاینانس پروژه فاضلاب خرمشهر نیز از طریق بانک در حال پیگیری است. برای ماهشهر، بندرامام و دیگر شهرهایی که در بارش های سال گذشته دچار آبگرفتگی شده اند شرکت آبفا در حال انجام اقداماتی است تا امسال کمتر دچار مشکل شوند.

جانباز ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب شادگان آماده بهره برداری است و 4 تصفیه خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اجرا داریم. تصفیه خانه فاضلاب آبادان تا انتهای امسال وارد مدار خواهد شد. تصفیه خانه غرب اهواز یکی از طرح هایی است که در حال تامین منابع خارجی آن هستیم اما متاسفانه تاکنون خط اعتباری برای این طرح برقرار نشده است.

وی با بیان اینکه مناقصه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز برگزار شده است، گفت: امیدواریم با مصوبه دولت، عملیات اجرایی بخش عمده ای از خطوط و ایستگاه های پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز ظرف مدت یکماه تا 40 روز آینده اجرایی شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۰۹۱
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید