یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۷
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۲۸۷
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب

طرح های فاضلاب شهرهای خوزستان باید سریع فعال شوند

طرح های فاضلاب شهرهای خوزستان باید سریع فعال شوند
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۳۷

  

وزیر نیرو گفت: طرح های فاضلاب سایر شهرهای خوزستان به ویژه شهرهای جنوبی باید سریع فعال شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،  علی اکبر محرابیان شنبه 29 آبان، در نشست ویدئو کنفرانسی ضمن بررسی آخرین اقدامات پروژه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب خوزستان اظهار کرد: بر اساس تصمیم گیری های انجام شده قرار بود تا قرارگاه خاتم الانبیا زمان اجرای پروژه فاضلاب اهواز را از 36 ماه به 24 ماه کاهش دهد اما آنچه تاکنون ارائه شده، بر اساس زمانبندی 36 ماهه در حال اجراست.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه باید این کار اصلاح شود و آن بخشی از پروژه فاضلاب اهواز که در اختیار قرارگاه خاتم الانبیا است نیز طبق زمان بندی 24 ماهه اجرایی شود، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن بارش ها در اهواز، قرار این بوده تا نقاطی که در آنجا آب جمع می شود و در سال های پیش نیز سابقه آب گرفتگی داشته اند، توسط آبفا خوزستان شناسایی شود که این نقاط شناسایی شده است.

وی ادامه داد: برای حل مشکل آب گرفتگی این نقاط نیز تعدادی پمپ اضافه شده و پمپ های موجود اصلاح و بروز رسانی شده اند؛ همچنین به ما گفته شده نقاط ریزشی که در سیل و آب گرفتگی دچار مشکل می شوند، اصلاح شده اند اما باید دقت نظر داشته باشیم که در بارش های پیش رو باید مشکل آب گرفتگی در اهواز نداشته باشیم.

وی به طرح های فاضلاب سایر شهرهای خوزستان اشاره کرد و افزود: طرح فاضلاب شهر اهواز به خوبی فعال شده اما طرح های فاضلاب در سایر شهرهای خوزستان به ویژه شهرهای جنوبی استان مثل خرمشهر، آبادان، بندر امام و غیره که مشکل جذب آب وجود دارد باید فعال شوند.

وزیر نیرو تاکید کرد: باید انرژی خوبی برای فعال کردن طرح های فاضلاب شهرهای خوزستان گذاشته شود تا هرچه سریع تر شاهد فعال کردن این طرح ها باشیم.

وی با اشاره به راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز عنوان کرد: قرار است که مناقصه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز برگزار شود و باید این کار به سرعت اجرایی شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۱۴۸
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید