یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱
سرویس : آب
کد خبر : ۴۳۱۸
گزارشگر : ۴
سرویس آب
معاون وزیر نیرو در بازدید از مناطق صیدون و باغملک؛

دولت منابع مالی جدیدی را برای اجرای پروژه های آبرسانی خوزستان تصویب کرد

دولت منابع مالی جدیدی را برای اجرای پروژه های آبرسانی خوزستان تصویب کرد
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۵۱


مدیر عامل شرکت آبفا کشور گفت: در جهت تسریع در روند اجرای پروژه های آبرسانی آبفا استان خوزستان و تکمیل پروژه های نیمه کاره، هیئت دولت منابع مالی جدیدی را تصویب کرد که به زودی ابلاغ خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، حمیدرضا جانباز در حاشیه سفر به استان خوزستان و بازدید از مناطق صیدون و باغملک به همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: در جهت تسریع در روند اجرای پروژه های آبرسانی آبفا خوزستان و تکمیل پروژه های نیمه کاره، هیئت دولت منابع مالی جدیدی را تصویب کرد که به زودی ابلاغ خواهد شد.


وی با بیان اینکه تمام تلاش شرکت آبفا بر تسریع روند اجرای پروژه های خود در استان خوزستان است، اظهار داشت: مسئله تامین آب شرب سالم و از همه مهمتر تامین منابع آبی با دوام و سالم برای آب شرب شهرهای استان خوزستان در اولویت شرکت آبفا است.


معاون وزیر نیرو، تامین اعتبارات برای تکمیل اجزا باقی مانده طرحها علی الخصوص پروژه های روستاها، تامین آب دهدز از دریاچه سد کارون ۳ و تامین آب ایذه را از جمله پروژه های نیمه کاره آبفا خوزستان عنوان کرد که در جهت تسریع در روند اجرا و تکمیل آنها، مقرر شد هیئت دولت منابع مالی جدیدی را تصویب و به زودی ابلاغ خواهد کرد.


مدیر عامل شرکت آبفا کشور تصریح کرد: بازدیدی از روستاها و شهرهای بخش صیدون شهرستان ایذه صورت گرفت که در این بازدیدها برلزوم تسریع در روند اجرای پروژهای آب رسانی به این بخش تاکید شد که یکی از این موارد تخصیص منابع اعتباری برای اجرای پروژه های آبرسانی به این بخش بود.

جانباز در خصوص منبع آبی برای تامین آب شرب ایذه و روستاهای مجاور، اذعان داشت: آب مورد نیاز این مناطق اغلب از منابع زیرزمینی تامین می شد، با توجه به وجود منابع سطحی متعدد در منطقه، تصمیماتی گرفت شد و بنا شد که آب شرب از دریاچه سد کارون 3 تامین شود.


جانباز در خصوص پروژه موقت تامین آب شرب ایذه نیز ادامه داد: تامین آب شرب از دریاچه کارون3 اقدام زمانبر و بلند مدت است اما در خصوص طرح کوتاه مدت و اضطراری اصلاح و بازسازی برخی از قنات ها و چاه ها برای تامین آب شرب از منابع زیر زمینی را به عنوان طرح موقت در دستور کار داریم.


وی در خصوص پروژه اصلاح شبکه فاضلاب ایذه نیز گفت: برای پروژه فاضلاب ایذه تصمیم بر این شد که منابع مالی ویژه ای از محل مکانیزم ماده 56 قانون بودجه اعتباری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کند که به زودی با تصویب دولت، ابلاغ و در سریع ترین زمان ممکن اجرایی شود.

تنظیم:راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۰۰۶
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید